Elamistingimused

Selleks, et üliõpilaselamu valimisel ja üliõpilaselamusse kolimisel olla ette valmistunud, tasub tutvuda meie pakutavate elamistingimustega meie kodulehel.

Tartu Üliõpilasküla pakub majutust 11 üliõpilaselamus - Tartus kaheksas üliõpilaselamus, Viljandis kahes üliõpilaselamus ja Narvas ühes üliõpilaselamus. Koha taotlemisel tasub kindlasti olla tähelepanelik, et soovitud maja aadress asuks linnas, kus asuvad õpinguid. Iga elamu tutvustaval lehel on kirjas ka asukoha informatsioon. Kui soovite teada kui kaugel asub üliõpilaselamu õppehoone(te)st, siis soovitame selleks kasutada Google Maps'i.

Üliõpilaselamute elamistingimused

Üliõpilaselamu korteri ja toa uksed on avatavad võtmega. Üliõpilaselamu välisuks, ühisruumid ja koridoride uksed on avatavad kiipkaardiga. Tartu üliõpilaselamute elanikud saavad võtmed kätte Raatuse 22 üliõpilaselamu vastuvõtulauast. Viljandi üliõpilaselamute elanikud saavad võtmed Väike 6 üliõpilaselamust halduri vastuvõtuaegadel. Narva üliõpilaselamu elanikud saavad võtmed Kerese 14 üliõpilaselamust administraatori vastuvõtuaegadel.

Kõikides majades on kahekohalistes tubades kaks üheinimese voodit. Ühekohalistes tubades on üks üheinimese voodi. Pepleri 14 stuudiokorteris ja Kerese 14 ühetoalises korteris on lahtikäidav diivan. Voodi on mõõtmetega 200x80 cm. Igal voodil on madrats ja kattemadrats. Elanikul on endal vaja tuua tekk, padi ja voodipesu.

Köökides on pliit, köögimööbel ja külmik (v.a. Nooruse 7). Narva mnt 89, Nooruse 7, Purde 27, Kerese 14 ja Viljandi üliõpilaselamute köökides on ka elektriahi. Soovi korral on võimalik omaltpoolt kaasa võtta veekann ja mikrolaineahi. Enne köögitehnika toomist tasub vestelda ka korterikaaslastega, et vältida olukorda, kus näiteks ühes köögis on mitu mikrolaineahju.

Tubades, kus on korteri peale jagatav köök, on olemas külmkapp. Narva mnt 89 ja Kerese 14 üliõpilaselamus on igas toas külmkapp. Nooruse 7 üliõpilaselamus külmikuid meie poolt ei ole. Üliõpilasküla poolt pakutavatel külmikutel on jahutuse ja sügavkülma osa.

Elanikud saavad oma soovidele vastavalt toa sisustada. Toas on vaid mööbel, mistõttu tuleb elanikul ise tuua kardinad ja soovi korral ka vaip. Renoveerimata üliõpilaselamutes (Nooruse 7 ja Purde 27 renoveerimata tubades) on soovi korral eelneval kokkuleppel võimalik teha ka väiksemaid remonditöid (nt tapeedi vahetamine, seinte värvimine jms).
Igas üliõpilaselamus asub selvepesula. Selvepesula asub kas 1. või keldrikorrusel sõltuvalt elamust. Kerese 14 üliõpilaselamus asub selvepesula 2. korrusel. Pesumasinaruumis on pesumasin, kuivati, triikraud ja triiklaud. Pesu pesemiseks tuleb kaasa võtta enda pesuvahendid.
Tehniliste probleemide tekkimisel saab sellest meile teada anda läbi abikeskkonna. Selleks tuleb minna meie kodulehele, klikkida paremas servas asuvale "Teata probleemist" lingile ja valida "Tehnilised probleemid". Seejärel täida etteantud vorm ja meie hooldustööline tuleb probleemi lahendama esimesel võimalusel.

Parkimine on kõigi üliõpilaselamute parkimisaladel, v.a. Raatuse 22 elamu parklas (vt hinnakirja) tasuta. Tartu elamute elanikud saavad parkimisloa ühele sõidukile. Parkimisluba saab taotleda e-maili teel (tööpäeviti 9.00-16.00 vahemikus) või ööpäevaringselt Raatuse 22 üliõpilaselamu vastuvõtulauas.

Internetti pakub Tartu Ülikooli infotehnoloogia osakond. Loe lähemalt siit. Internett levib õhu kaudu ja kaabliühendust üliõpilaselamutes ei ole. Kui on soov võtta teleteenus, siis tuleb valida teenusepakkuja, kes pakub õhu kaudu levivat teleteenust.

Üürilepingu tingimused

Üürilepingu sõlmimisel tuleb tutvuda hinnakirjaga ning kehtivate üürilepingu tingimuste ja sisekorraeeskirjaga.