Esmakursuslaste taotlemise info

Esmakursuslased saavad kohataotlusi esitama hakata alates 15. juulist 2021 kell 9:00.

Soovitame kohataotluse esitada väljakuulutatud kuupäeva esimestel minutitel.

NB! Kohataotlust ei tohiks esitada varem kui 15. juuli kell 9:00. Kõik varem esitatud kohataotlused jäävad ootele üldnimekirja ning ei pruugi pakkumist saada.

Olümpiaaditulemuse või cum laude lõpetanuna eritingimustel ülikooli vastu võetud üliõpilased saavad kohataotluse esitada 05.–09.07.2021. Hiljem on võimalus kohta taotleda teiste esmakursuslastega samadel alustel.

NB! Esmakursuslane on 2021 aastal ülikooli vastuvõetud üliõpilane või 2020 aastal ülikooli sisse astunud üliõpilane, kes viibis akadeemilisel puhkusel kaitseväe teenistuse tõttu ja asub sügisest esimesele kursusele.

Tartu Üliõpilasküla pakub majutust eelisjärjekorras Tartu Ülikooli üliõpilastele.
Vabade kohtade nappuse tõttu saame õppeaasta alguses kohti pakkuda vaid Tartu Ülikooli üliõpilastele. Kohta taotleda võivad ka teiste kõrgkoolide üliõpilased, kuid kohti saame neile pakkuda alles siis, kui esmane Tartu Ülikooli üliõpilaste kohataotluste vajadus on rahuldatud.

Esmakursuslaste elama asumise kuupäevaks on 25.august või varasem kuupäev.

NB! Esmakursuslase eelisjärjekord ei laiene ühekohalistele tubadele ja kortertüüpi tubadele, sest nendele toatüüpidele on pikk järjekord. Soovitame esitada kohataotluse „ühele kohale kahekohalises toas“ või „kahele kohale kahekohalises toas“. Hiljem, kui esimene leping on sõlmitud, saab jääda järjekorda sobivamale toatüübile.

HEA TEADA

 1. NB! Soovitame kohapakkumist ilma üliõpilaskülaga eelnevalt kontakteerumata mitte tagasi lükata

  Nii võib juhtuda, et uut pakkumist niipea ei tehta ja jääte kohast ilma. Kui tundub, et esimesena tehtud pakkumine Teile ei sobi, siis võtke kindlasti üliõpilaskülaga ühendust aadressil või telefoni teel +372 7424400.

 2. Kohta saab taotleda ühele toa tüübile

  Kohataotlusel saab märkida kõik sobivad elamud, kuid vaid ühe toatüübi ehk kohamäära, seega palun veenduge eelnevalt, et see toatüüp vastab Teie soovidele.

 3. Taotlemisel ole kindel enda soovis

  Elamute, toatüüpide ja hindadega saab tutvuda üliõpilasküla kodulehel.

 4. Taotlusel saab märkida üliõpilaselamute eelistusjärjekorra

  Kui esimesena eelistatud majas enam kohti ei ole, pakume võimalusel kohta üliõpilaselamusse, mis on kirjas järgmise eelistusena.

 5. Vajadusel täpsusta kohataotlust

  Kommentaaride lahtrisse on võimalik märkida erinevad soovid või täpsustused.

 6. Kui soovite jagada tuba sõbraga, peate koos sõbraga esitama kaasüürniku kohataotluse.

  Sellisel juhul peab kohamääraks olema üks koht kahekohalises toas. See, kes esitab kohataotluse esimesena, peab Kaasüürniku alajaotuse all vajutama linnukese „Rühmataotlus“ kasti. Järgmisena taotluse esitaja peab märkima oma taotlusele kaaslase kohataotluse ID-numbri. Pakume sõbraga kokku kolimise võimalust, kui selleks vabu kohti on.