Koristamise juhend

Üürilepingu tingimuste kohaselt on üliõpilaselamus elades kohustus üüripind korras hoida. Samuti on ka endal hubasem ja parem elada, kui tuba ja ühisruumid on korras. Oleme koostanud üldised soovitused ja nipid, mis aitavad paremini korda tagada.

Igapäevane koristus
Igapäevaselt ei ole tarvis suurt koristust ette võtta. Sellegipoolest on mõistlik tekkinud segadus koristada koheselt, kuna hiljem võivad plekid (nt toidupritsmed pliidil) olla keerukamad eemaldada. Kindlasti tasub arvestada ka korterikaaslastega. Kui jätad nt enda nõud pesemata ja köögi segamini, ei saa Sinu boksikaaslased seda kasutada.
Iganädalane koristus
Soovitame teha pisut põhjalikumat koristust iganädalaselt - siis on lihtsam korda hoida. Iganädalaselt soovitame tolmu pühkida ja põrandat pesta. Tolmu võtmiseks soovitame kasutada pehmet mikrofiibrist lappi ja põrandate pesu teha mopi ja puhta veega.
Kindlasti on oluline meeles pidada, et ka ühised ruumid (köök, WC, vannituba) vajavad puhastust. Ühiste ruumide koristust võite koos korterikaaslastega planeerida või koostada graafiku.
Igakuine koristus
Igakuiselt on mõistlik võtta üks päev, kus koristad nii oma toa kui korteri põhjalikumalt. Kui oled igapäevaselt ja -nädalaselt regulaarselt koristanud, ei võta suurpuhastus kaua aega. Suurpuhastusel on soovitatav ka pesta nt uksi, pistikuid ja seinu, kui need on määrdunud. Duširuumis kontrolli, kas vesi läheb alla ja vajadusel puhasta dušitrapp. Dušitrapi ummistusi aitab ennetada ka regulaarne torupuhastusvahendi kasutamine.

Elektroonikaseadmete hooldus

Selleks, et elektroonikaseadmete eluiga oleks pikem, on oluline neid puhastada. Köögielektroonikast vajavad puhastust nii pliit, külmik, õhupuhasti kui praeahi.

Pliidi kasutamisel võivad sattuda pliidi pinnale toidu valmistamise käigul erinevad toidupritsmed. Pliidi puhastamisel jälgi, et pliit on piisavalt jahtunud. Puhastage pliiti niiske lapiga ja vähese koguse spetsiaalselt pliidi puhastamiseks mõeldud pesuvahendiga. Pärast puhastamist kuivatage pliit, näiteks mikrofiibrist lapiga. Kui pliidile satuvad nt sulav plast, kile ja suhkrut sisaldavad toidu jäägid, siis eemaldage need ettevaatlikult koheselt. Vastasel korral võivad need pliiti kahjustada.

Lõpukoristus

 

Kui kolid üliõpilaselamust välja, tuleb kõik isiklikud asjad toast ja korterist ära viia ning tuba ja ühisruumid koristada.

Korras üüripind vastab järgmistele tunnustele:

  • WC ja duširuum - põrand, lagi, seinad, tualettpott, valamu, segisti, peegel ja muu sisseseade on puhtad, pindadel ei tohi esineda eemaldatavat mustust (sh katlakivisetteid).
  • Köök- põrand, lagi, seinad ja kõik muud pinnad on puhtad, pindadel ei tohi esineda eemaldatavat mustust (sh katlakivisetteid, rasva). Kõikide pindade all mõeldakse siinkohal ka mööblit (nt köögimööbel seest ja väljast, lauad, toolid jne) ja elektriseadmeid (pliit, praeahi, külmik, õhupuhasti).
  • Tuba- kõik pinnad on puhtad. Kõikide pindade all mõeldakse siinkohal põrandaid, aknaid seestpoolt, aknalaudu, mööblit (nt lauad, toolid, kapid ja sahtlid seest ja väljast, riiulid, voodid jne). Lepingu lõpetamisel tuleb toast eemaldada kõik talle kuuluvad esemed (nt mööbel, plakatid, kalendrid jne).