ELAMISTINGIMUSED

Selleks, et üliõpilaselamu valimisel ja üliõpilaselamusse kolimisel olla ette valmistunud, tasub tutvuda meie pakutavate elamistingimustega.

Teenused

Kõikides elamutes on olemas selvepesula koos triikimislaua ja – rauaga.

Kõikides elamutes on olemas WiFi, kaabliga interneti võimalust pole.

Kõigis üliõpilaselamutes on olemas jalgratta hoiustamiseks ruum elamus sees või väljas.

Kõigi üliõpilaselamute juures on olemas parkla. Teenuste kohta leiab lisainfot SIIT.

Mööbel

Tubades on olemas voodi, riidekapp, kirjutuslaud koos tooliga ning riiul. Kohati võib tubades mööbel erineda. Kui on soov tuppa mööblit juurde tuua (öökapp, mugavam tool, hoiukastid) siis see tuleb üürnikul endal kaasa võtta. Tubadest pole võimalik mööblit välja viia.

Köögimööbli täpsustused on kirjas iga elamu juures. Pliit ja külmkapp on olemas kõigis elamutes. Soovitame enne üliõpilaselamusse sisse kolida ning alles seejärel vaadata, milliseid kodumasinaid lisaks vaja läheb. Samuti tuleks seda teemat arutada toa- ja korterikaaslastega.

Üürnikel on lubatud ka ühisruumidesse mööblit soovi korral juurde tuua. Näiteks jalatsiriiuleid, vannitoariiuleid, peegleid.

Sisustus

Tubades ei ole voodipesu, kardinaid ega vaipasid. Köökides ei ole nõusid ning potte/panne. Need tuleb üürnikel kodust kaasa võtta. Soovitame jällegi enne sisse kolida ning seejärel otsustada, kas näiteks laualampi või printerit on üldse tuppa vaja.

Seintesse ei ole lubatud auke puurida. Kui on soov seinale üles panna pilte, valgusribasid või muid kaunistusi, tuleb seda teha seinu kahjustamata. Meie soovitus on uurida kirjatarvete poest erinevaid võimalusi.

Elava tule (küünalde ja viirukite) kasutamine toas pole lubatud. Soovitame selle asemel kasutada LED-küünlaid ning valgusribasid.

Tubade ja ühisruumide jagamine

Tubade ja ühisruumide korra ja puhtuse eest tuleb regulaarselt hoolt kanda. Selleks soovitame üürnikel koostada koristusgraafik ning oleme omalt poolt kokku pannud ka koristusjuhendi.

Koristusvahendid soovitame osta koos nagu ka näiteks nõudepesuvahendi ja käsna, tulalettpaberi ning prügi sorteerimiseks vajalikud vahendid.

Omavaheline suhtlus üürnike vahel on väga oluline, sest koos elades tuleb teha kompromisse ning arvestada teineteise elustiilide, harjumuste ja graafikutega.